Pełen zakres usług

W naszej ofercie mamy wszystko co konieczne, aby w pełni profesjonalnie zadbać o wszystko, co wiąże się z leczeniem stomatologicznym.

Stomatologia zachowawcza i profilaktyka

To nic innego jak leczenie próchnicy.
Próchnica powstaje w wyniku oddziaływania na zęby bakterii próchnicotwórczych. Zabieg polega na oczyszczeniu ubytku z obecnych w nim bakterii i odbudowaniu zniszczonej części zęba za pomocą estetycznego wypełnienia.
Natomiast poprzez edukację, częste wizyty kontrolne oraz higienizację zapobiegamy pojawianiu się próchnicy, paradontozy oraz innych chorób przyzębia i jamy ustnej.

Diagnostyka obrazowa

W ostatnich latach nowoczesna diagnostyka obrazowa – w skład której wchodzi m.in. RTG zębów oraz tomografia zębów – stała się niezbędnym elementem leczenia stomatologicznego. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że bez diagnostyki obrazowej dobra stomatologia nie istnieje. Nieoceniona pomoc w planowaniu leczenia oraz w kontrolowaniu jego przebiegu.

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową uzębienia przy pomocy implantów. Umożliwia to osiągnięcie trwałego efektu estetycznego, przy jednoczesnej poprawie zaburzonego w wyniku utraty zębów mechanizmu narządu życia.

Protetyka

Dziedzina, która dysponuje bardzo szerokim wachlarzem rozwiązań uzupełniających braki zębowe. Każdemu pacjentowi można zaproponować kilka możliwości, indywidualnie analizując jego potrzeby. W celu uzyskania najlepszego efektu funkcjonalnego i estetycznego , protetykę łączy się często z chirurgią lub ortodoncją.
W naszej ofercie posiadamy uzupełnienia stałe (korony, mosty) oraz ruchome (protezy szkieletowe i akrylowe).

Endodoncja

Leczenie kanałowe.
Czasem, gdy próchnica obejmuje zbyt dużą powierzchnię, bakterie przedostają się do komory zęba, co powoduje zakażenie nerwu. Niestety objawia się to silnym bólem. Wówczas oczyszcza się kanały i wypełnia się je specjalnym materiałem, co pozwala na jego utrzymanie w jamie ustej.

Wybielanie

Zabieg wybielania zębów to najprostszy sposób na piękne i białe zęby, niczym z Hollywood. Zabieg ten wykonywany jest w gabinecie, za pomocą nowoczesnego lasera EPIC X. Bezpieczny i bezbolesny zabieg, dzięki któremu w ciągu kilku minut osiągniemy wymarzony efekt.

Chirurgia stomatologiczna

Jedna z bardziej zaawansowanych specjalizacji w stomatologii. Obejmuje takie zabiegi jak ekstrakcje zębów, resekcje wierzchołków korzeni czy usuwanie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, jak również zabiegi, które są wstępem dla leczenia implantologicznego (odbudowa kości).

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna obejmuje małoinwazyjne i bezpieczne procedury, dzięki którym bez wyłączania z codziennych aktywności można skutecznie poprawić defekty urody. Stanowi uzupełnienie luki pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. Dzięki ingerencji w głębsze warstwy skóry przy stosunkowo niewielkim obciążeniu organizmu pozwala uzyskać lepsze efekty wizualne niż w przypadku zabiegów kosmetycznych.